ספרה של ליאורה: ״התנ״ך היה באמת״

לזמן מוגבל ניתן לרכוש את הספרים, בהנחה משמעותית, ישירות מהסופרת.
כתבו לנו כאן ונחזור אליכם

בנות כמה היו אִמותינו הקדומות כאשר נישאו? מדוע גברים ביקשו לשאת נשים רבות? מה קבע את מקומה של האישה בבית שבו היו לבעלה נשים נוספות עליה? מדוע לאה, ולא רחל, היתה אשתו המועדפת של יעקב? וכן, מדוע נערה שנאנסה לא נחשבה לקורבן האונס, אלא אחיה?

הספר התנ"ך היה באמת מציע תשובות לשאלות אלה ולרבות נוספות, מתוך הסתכלות היסטורית וחברתית, וללא כל מחויבות להשקפת עולם דתית. ד״ר רביד מקלפת בזהירות את השכבה האגדית אשר עוטפת את הסיפורים התנכיים המוכרים, ומראה שמתחתיה חבויה חברה מסודרת, הדומה לחברות מסורתיות שעדיין קיימות בימינו. הקורא ייווכח לדעת שכל אחד מסיפורי האבות והאמהות עולה בקנה אחד עם דרכי החיים החברתיים, המשפחתיים, המשפטיים והכלכליים שנהגו בתקופת התנ"ך ובתקופות מאוחרות בהרבה. עם קריאת הספר יופתע הקורא להיווכח שסיפורים אשר נראו לו פעמים רבות מופרכים, הופכים הגיוניים ומתאימים לימיהם ולמקום התרחשותם. הוא יבין טוב יותר את התקופה שבה חיו גיבורי התנ"ך ואת האילוצים שהכתיבו את מעשיהם – שהתנ"ך היה באמת.

בפודקאסט של התנ״ך, ד״ר ליאורה רביד חושפת את האמת המרתקת שמאחורי הסיפורים התנכיים המוכרים לכולנו. ניתן לתרום לפודקאסט בפטריאון.